Optika Čivice

OPTIKA ČIVICE

ROSTOUCÍ ČESKÁ FIRMA

„Už téměř 20 let patří Optika Čivice k předním českým výrobcům brýlových čoček. Zázemí silného investora jí umožňuje dále se rozvíjet i zvyšovat roční obrat.“

Marcel Hrošovský, Investment Analyst

Typ: Obrat (2019): Rok akvizice:
Private equity 103 mil. Kč Květen 2014

Skupina ICP je od roku 2014 majoritním investorem společnosti Optika Čivice, českého výrobce a dodavatele brýlových čoček. Vlastníkem zbylých 25 % je zároveň ředitel společnosti a uznávaný specialista ve svém oboru Petr Vrubel. „Od akvizice jsme zvýšili obrat firmy z 79,3 milionu korun na 103 miliony v roce 2019. Provozní výsledek hospodaření se z 5,5 milionu korun zvedl na 7,9 milionu,“ říká Marcel Hrošovský.

Optika Čivice je ryze česká, rozvíjející se firma. Původně státní podnik Oční Optika byl privatizován v roce 2002 a od té doby si rychle získala a stále upevňuje pozici jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů brýlové optiky v České republice. Díky tomu dnes uspokojuje přes 800 samostatných optik po celé České republice.

Společnost jako jediný český výrobce čoček obstála velkému konkurenčnímu tlaku nadnárodních korporací a drží si stabilně 15-20 % tržního podílu. Hlavním produktem je výroba a dodávka optických čoček, které doplňují specializované přístroje, drobné nářadí a brýlové obroučky.

Věříme ve spojení rostoucí ekonomiky, rostoucího trhu brýlových čoček, reputace a kvality značky Optika Čivice. Podpora kvalitního a silného investora navíc společnosti umožňuje dále se rozvíjet a uspět v konkurenci.