Český investor koupil nemovitost na Floridě

Skupina ICP Capital Partners Ondřeje Davida vstoupila na americký trh pořízením kanceláří za více než půl miliardy korun.

Do města West Palm Beach na sever od Miami na Floridě se na nákup nemovitosti vydal investor Ondřej David, zakládající partner investiční skupiny ICP Capital Partners. Kanceláře na dohled hlavní floridské dálnice koupil od místního developera za 22,5 milionu dolarů, tedy více než půl miliardy korun. „Je to dlouhodobá investice, která nám umožní se etablovat, seznamovat se s lidmi,“ vysvětlil David. Roční výnos při akvizici byl podle ICP 6,25 procenta a dále má růst s každoročním pětiprocentním růstem nájmu. Z úvěru 13,5 milionu dolarů od největší americké banky JPMorgan Chase bude ICP deset let splácet pouze úroky a celou půjčenou částku pak zaplatí najednou. „Exit z projektu neplánujeme dříve než za deset let. Nyní se soustředíme na potenciální development,“ uvedl partner ICP Marek Klaus, jenž odpovídá za každodenní fungování skupiny. Obchod se uzavřel v srpnu v době, kdy se nájemníkem budovy stala inženýrská společnost Belcan. Ta má vysoké nároky na bezpečnostní opatření. „Když se začínali stěhovat, tak jsme vůbec nemohli jít na prohlídku,“ vysvětlil Marek Klaus.

Na přilehlém parkovišti chce skupina postavit další budovu, která by měla dále zvýšit výnosnost projektu. Pokud se Čechům podaří vyřídit změnu územního plánu, mohli by postavit druhou nemovitost o stejné velikosti. Do ní by rádi získali dalšího nájemce z oblasti inženýringu. „Proti Evropě jsou nájemci daleko náročnější, přestavbu pro svoji potřebu chtějí daleko nákladnější,“ popsal tamní nájemní trh Ondřej David.

Budovu přestavěla společnost Verdex Construction, kterou spoluvlastní švédská skupina Index Investment Group. S tou ICP ve Spojených státech plánuje spolupráci na dalších projektech. ICP Capital Partners vstoupila na trh nemovitostí v Česku loni, kdy koupila kanceláře v centru Prahy v ulici Na Rybníčku. Ve druhé polovině letošního roku přidala do svého portfolia činžovní dům na Vinohradské třídě a administrativní centrum Technopark.

Skupina ICP si od americké banky JPMorgan Chase půjčila 13,5 milionu dolarů. Po deseti letech je zaplatí najednou.

 

Autor: Jan Pavec, původní odkaz: https://media.monitora.cz/pdf-preview/3230/52994970-9e041563aa5631115eae/