Pražské kanceláře Commerzbank změnily majitele, hodnota transakce jde do stovek milionů

Italský investor prodal administrativní centrum v Praze-Jinonicích do českých rukou. Akvizici financovala Sberbank.

Majitelům výrobců oken Vekra a Otherm ze skupiny ICP Capital Partners se podařila rychle za sebou další realitní akvizice. Za zhruba 309 milionů korun koupili administrativní centrum Technopark na pomezí pražských Jinonic a Stodůlek. Prodejcem byl investor z Itálie. V budově sídlí například německá banka Commerzbank.

„Technopark rozhodně splňuje parametry, které u našich akvizic hledáme. To znamená vysokou kvalitu nemovitosti a zároveň výkonnost, která není na svém plném potenciálu, ale s pomocí aktivní správy ji na něj můžeme dostat,“ uvedl Ondřej David, vedoucí partner v ICP Capital.

Okolo 80 procent z téměř devíti tisíc metrů čtverečních v Technoparku je pronajatých. Kromě Commerzbank sídlí v areálu ještě například finský výrobce střešních krytin a okapů Ruukki nebo německá oděvní společnost s.Oliver. Kanceláře tam má též dodavatel automobilek Denso.

„Díky své poloze může Technopark být ideální lokací pro centrály či pobočky firem se zaměřením na Německo a západní Čechy. Do dvou let chceme mít budovu na plné obsazenosti,“ dodal Marek Klaus z vedení ICP Capital.

Kancelářské centrum v Pekařské ulici postavil v roce 2003 německý developer Hochtief Development. Nový majitel počítá s částečnou renovací areálu. Změní se například recepce a toalety.

Nemovitosti mimo centrum metropole mohou investoři i za současné realitní horečky pořídit výhodněji než v jiných částech Prahy. „Starší nemovitosti mimo centrální lokality nabízí investorům atraktivní výnos. Právě takové reality se mnohé fondy a investiční společnosti snaží vyhledávat, aby v době poklesu výnosových měr a rostoucích úrokových sazeb svým investorům zaručili požadovaný výnos,“ uvedla specialistka na komerční nemovitosti Lenka Šindelářová z poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate.

Na aktuální transakci v Jinonicích spolupracovala rovněž advokátní kancelář DBK Partners. Jejím šéfem je právník Ondřej David, který je současně v čele ICP Capital. S akvizicí Technoparku pomáhali též daňoví poradci TH Tax a techničtí konzultanti TCG. Peníze na nemovitost poskytla Sberbank.

Pro ICP Capital Partners je nákup Technoparku druhou realitní akvizicí během krátké doby. V polovině září společnost oznámila koupi činžovního domu na Vinohradské třídě, která rovněž slouží jako kanceláře. V tomto případě byla kupní cena 150 milionů korun. Již loni získala ICP administrativní nemovitost v ulici Na Rybníčku v centru Prahy za 130 milionů.

Autor: Daniel Novák, původní odkaz: https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/prazske-kancelare-commerzbank-zmenily-majitele-hodnota-transakce-jde-do-stovek-milionu-1351858