Technopark

VÝBORNÝ STAV A NEVYUŽITÝ POTENCIÁL

„Budova má navzdory výbornému technickému stavu a skvělé lokalitě zatím nevyužitý potenciál. Může přinést nadstandardní výnos.“

Marcel Hrošovský, Investment Analyst

Typ budovy: Plocha: Rok akvizice:
Administrativní 8.600 m2 Květen 2018

Díky tehdejšímu nevyužitému potenciálu nemovitosti Technopark na rozhraní pražských Stodůlek a Jinonic se nám podařilo získat ji za atraktivních podmínek.

„Poslední dva roky po odchodu největšího nájemce byla budova obsazená jen asi do 65 procent. Dokonce i během Covidu se podařilo obsazenost zvýšit na 80 procent. V současnosti plánujeme rekonstrukci sociálních zařízení a také vybudování nabíjecí stanice pro plug-in hybridy a elektromobily,“ popisuje Marcel Hrošovský.

ICP už se také k radosti nájemců postarala o výměnu provozovatele místní kantýny.

Technopark je administrativní budova o velikosti 8.633 m2 ve standardu A. Byla postavena v roce 2003 s kapacitou 153 parkovacích míst jak venkovních, tak v podzemní garáži. Její technické parametry a stabilně nízké provozní náklady potvrzují promyšlený design a použití velmi kvalitních materiálů s důrazem na vysokou kvalitu provedených prací. Velká otevíratelná okna zajišťují dostatek světla, uživatelský komfort a nabízí velice příjemné výhledy do okolní zeleně.

Objekt se nachází v ulici Pekařská na Praze 5, tedy 7 minut chůze od metra Nové Butovice. V nejbližším okolí za posledních několik let vyrostlo velké množství bytových domů, jejichž přízemní prostory jsou jako stvořené pro obchody a další služby zajišťující dostatečnou občanskou vybavenost této oblasti. Zároveň je nedaleko Rozvadovská spojka, která přibližuje město k dálnici D5. Svou polohou je proto ideálním místem pro pobočky firem se zaměřením na Německo a západní Čechy.